کولینگ تاور

کولینگ تاور

کولینگ تاور

کولینگ تاور یا برج خنک کننده وسیله خنک کردن آب می باشد بنحوی که گرمای تولید شده توسط کندانسور را به محیط آزاد منتقل می کند . آب گرم خروجی از کندانسور به بالای خنک کن پمپ میشود و از آنجا به تشتک کولینگ تاور میریزد. آب گرم شده برای خنک شدن به کولینگ تاور بازمی گردد. آب در کولینگ تاور به گردش در می آید و از بالای برج به طرف پایین ریخته میشود. این آب در حین سقوط از درون پوشش های داخلی کولینگ تاور با هوا برخورد کرده و گرمای خود را به هوا می دهد .

اجزاء اصلی کولینگ تاور عبارتند از :

1- بدنه فایبرگلاس کولینگ تاور

2- فن کولینگ تاور

3- استراکچر داخلی کولینگ تاور

4- پکینگ های کولینگ تاور

5- نازل و آب پخش کن کولینگ تاور

 

انتقال حرارت در برج خنک کننده بر اساس گرمای نهان تبخیر انجام می گیرد ، بنابراین در محل هایی که در صد رطوبت هوا بالا است عملا برج خنک کننده کارائی ندارد. درجه حرارت آب خروجی برج خنک کننده بستگی مستقیم به دمای مرطوب هوای محیط دارد ( دمای آب خروجی از برج خنک کننده حداقل ۵°F بالاتر از دمای مرطوب هوای محیط می باشد. یکی از عوامل بسیار مهم در راندمان برج خنک کننده تمیزی آن می باشد لذا هر چه برج و سطوح انتقال حرارت تمیزتر باشد راندمان برج بالاتر است در صورت کثیف شدن برج میبایست برج را با مواد پاک کننده مانند دیسکیلر شستشو داد.

طراحی استوانه ای شکل برج خنک کننده سبب شده است که ۳۰% از عمل خنک کردن با مکش طبیعی هوا صورت پذیرد ، این امر موجب انتخاب الکتروموتور کوچکتر و صرفه جویی قابل در مصرف انرژی الکتریکی خواهد شد ضمنا این طراحی باعث گردیده برج خنک کننده فایبر گلاس در برابر بادهای تند هم مقاوم باشد.

نگهداری و سرویس این برج ها بسیار آسان بوده و می توان با باز کردن چند پیچ و مهره به کلیه قسمت های داخلی برج دسترسی پیدا کرد.

- طراحی برج خنک کننده فایبر گلاس دارای نمایی زیباست و در تولید بدنه خارجی و ظاهری آن از رنگ های متنوع که متناسب با مکان نصب باشد و به دلخواه متقاضی استفاده می گردد.

- پکینگها از جنس PVC بوده که در برابر جریان هوا و آب مقاوم بوده و از عمر طولانی برخوردار است ، فیلم آبی که بر روی این گونه پکینگها ایجاد می شود چندین برابر انواع دیگر آن می باشد که این امر باعث تماس بیشتر بین آب و هوا و سرد شدن بیشتر آب می شود.

آدرس کارخانه

 تبریز، جاده آذر شهر، شهرک صنعتی سلیمی، انتهای خیابان اصلی ، کوی اول ، آذردماگست

آدرس دفتر تبریز

چایکنار جنوبی، بعد از پل قاری، نرسیده به پل منصور، ساختمان آذر دماگستر

آدرس دفتر تهران

خیابان طالقانی شرقی ، چهار راه بهار، نبش بهار جنوبی ، شماره 163 ، طبقه 4، واحد 14

شبكه‌های اجتماعی

 

تلفن: 04135256263  |  فکس:04135259663

Search